Selsil Akrilik

Selsil Akrilikler bina ve yapı çalışmalarında iç ve dış mekanlarda dolgu yapmak ve çatlakların giderilmesi gibi alanlarda kullanılırlar. Dış mekanda kullanılacağı için her türlü hava şartlarına karşı dayanıklı bir şekilde üretilmiş olan Selsil Akrilikler kolay bir uygulama sağlamak için özenle tasarlanmış şırıngalar içinde satışa sunulur. Farklı ihtiyaçlar için ayrı akrilik macunlar ve dolgular bulabilirsiniz. Selsil akriliklerin bütün modellerinin raf ömrü 12 aydır.
SELSİL AKRİLİK MASTİK
Tek bileşenli olan bu akrilik macun kolay bir uygulama sunar. Kuruduktan sonra hava geçişini tamamen engelleyecektir. Her türlü yüzeye uygulanabilir, bunların arasında ahşap gibi göxenekli ya da metal gibi pürüzsüz ve gözeneksiz olanlar da bulunur. Boya öncesi çatlakları kapatmak için ya da genleşmeden oluşan boşlukları doldurmak için kullanılabilir. Uzun süre esnekliğini koruyabilir. Estetik bir görünüm için farklı renkleri mevcuttur aynı zamanda da kuruduktan sonra üzeri boyanabilir. Her türlü hava şartına karşı dayanıklı olduğu için dış cephelerde kullanmak için idealdir.
SELSİL SİLİKONİZE AKRİLİK MASTİK
Silikonize Akrilik Matik klasik Akrilik Mastik’ten farklı olarak silikon emülisyonu ile takviye edilmiştir. Bu sayede ekstra bir elastikiyet kazanmış olan bu akrilik mastik aynı zamanda yüksek bir yapışma gücüne de sahiptir. Kolay uygulanır ve uygulamadan sonra kuruyunca su geçirmez bir hâl alır.
Hava şartlarına karşı iyi bir dayanıklılık gösterdiği için dış mekanlarda kullanım için uygundur. Her türlü boşluk için dolgu malzemesi olarak kullanılabilir, şık bir görüntü sağlaması için uygulandığı yüzeyin renklerinden olanı seçilebilir. Eğer renk mevcut değilse kuruduktan sonra boyanabilir bir yüzey oluşturur. Uygulandığı yüzeylerde aşınma ve zarara yol açmaz.
SELSİL SÜPER SİLİKONİZE AKRİLİK MASTİK
Silikon emülisyonu takviyesi ile yapışkanlığı güçlendirilip elastikiyet kazandırılmış bir akrilik mastiktir. Çatılarda, doğramaların yapıştırılmasında, genleşmeden kaynaklanacak boşlukları doldurmak için kullanılabilecek iyi bir dolgu ve yalıtım malzemesidir. Beyaz, gri ve siyah gibi renkleri mevcuttur fakat başka renkler üzerinde kullanılacak olursa yağ içermeyen yapısı sayesinde üzeri dilenilen şekilde boyanabilir. Uygulaması kolaydır, uygulandığı yüzeye zarar vermeyecek içeriklerden oluşur. PVC, metal, cam ve ahşap ve daha pek çok farklı yüzeyde kullanılabilir.
SELSİLYAĞMURA DAYANIKLI AKRİLİK
Selsil Yağmura Dayanıklı Akrilik Mastik tek bileşenli, akrilik dispersiyon esaslı bir dolgu malzemesidir. Dış mekanda kullanılmak için üretilmiştir, özellikle yağışı bol olan yerlerde kullanmak için idealdir. Kuruduktan sonra su geçirmez olduğu gibi sert ve soğuk yağışlara karşı iyi bir dayanıklılık gösterir. Dolgu malzemesi olarak idealdir. Yüzde 7.5 oranında bir elastikiyet payı vardır, bu nedenle bağlantı ve ek yerlerinin yalıtımı için kullanılması tavsiye edilir. UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.
SELSİL PÜTÜRLÜ YÜZEYLER İÇİN AKRİLİK
Bu gözenekli ve pürüzlü yüzeyler için özel olarak tasarlanmış akrilik macun ahşap yüzeyler için de idealdir. Süpürgelik, kapı ve cam kenarlarında ek ve bağlantı yerleri, hareketli ve dolgu malzemesinin elastikiyet içermesi gereken yerlerde kullanmak için idealdir. Duvarlardaki çatlakları kapatmak için kullanılabilir, boya altında iyi bir performans sergiler. Kullanımı kolaydır, kuruduktan sonra hava geçirmez ve uzun süre dayanıklılığını korur.
SELSİL AHŞAP YÜZEYLER İÇİN AKRİLİK
Selsil’in tek bileşenli, akrilik bazlı olan bu dolgu macunu ahşap yüzeyler için özel olarak hazırlanmıştır. Kolay uygulaması nedeniyle tercih edilen bu macun havayla temas ettikten sonra kısa süre içinde kurur. Kuruduktan sonra ise hava ve su geçirmez. Her yüzeyde kullanılabilir, ahşap yüzeyler için özellikle tavsiye edilir. Üzerine uygulama yapılan yüzeye zarar vermez, aşındırmaz.
SELSİL EKO AKRİLİK
Akrilik bazlı bu dolgu macunu kuruduktan sonra hava geçirmez. Hava şartlarına karşı dayanıklıdır, uzun süre elastikiyetini koruduğundan ek ve bağlantı yerleri için de ideal bir dolgu malzemesi olacaktır. Her türlü yüzey üstüne yapışır, uygulama yapıldığı yüzeyi aşındırmaz, zarar vermez. Müşterinin isteğine göre farklı renk seçenekleri bulunur, dileyenler için kuruduktan sonra boyanabilir bir şekilde içeriği hazırlanmıştır.
SELSİL ÇATLAK MACUNU
Çatlaklar ve küçük oyuklar için özel olarak hazırlanmış bir dolgu malzemesidir. Hareketsiz yüzeyler için tercih edilmelidir. Elastikiyeti azdır, sabir durması gerekecektir. Ek ve bağlantı yerleri, genleşen boşluklar için tavsiye edilmez. Kuruduktan sonra su geçirmez. Hacim kaybı ya da artışı gözlenmez. Tek renk seçeneği beyazdır fakat boyanabilir özelliklere sahiptir.