Selsil Ateş Mastiği

İnşaat sektöründe trendler sürekli değişiyor. Son zamanlarda değişmeyen ve popülerliğini güçlenerek koruyan unsurlardan bir tanesi de şömineler. Gün geçtikçe birbirinden farklı tarzda ve biçimlerde yeni şömine tasarımları ortaya çıkıyor. Şömineler evlere şıklık ve sıcaklığı birlikte taşırken ateşin tehlikeleri de yanında geliyor.
Selfoam Dual Valve Pu Köpük
Hem manuel hem de tabancalı uygulama sağlayan özel tasarımlı bir valfe sahiptir. Bu valf sayesinde 360 derece uygulama yapılmasını sağlar. Tek komponentli olan bu pu köpük havadaki hem sayesinde kürleşir ve kuruduktan sonra kesilebilir, üzeri boyanabilir. Tahta, beton ve metal yüzeylere yapışabilir. Teflon, silikon ve polietilen hariç çoğu yüzeyde uygulamak için uygundur. Mükemmel bir ses ve ısı yalıtım sağlayan Dual Valve Pu Köpük kapı ve pencere kasalarının doğramalarına ve çatlak doldurmalar için idealdir.
DEVAMINI OKU...
Mesele ateş olduğu zaman alınabilecek önlemler hiçbir zaman çok fazla olmaz. İçinde ateş yakılacak yapıların yapımlarında kullanılan malzemelerin her birinin kalitesi ve güvenliği çok önemlidir. Malzemeleri birbirine yapıştıracak materyalin dahi özenle seçilmiş olması gerekir. Yapı malzemelerini yapıştırmak için piyasada pek çok farklı mastik bulunabilir. Fakat Selsil farklı yapılar ve materyaller, farklı amaçlar için özel ürünler üretir ve içinde ateş yakılacak ve buna karşı dayanıklı olması istenen yapılar için ateş mastiğini müşterilerine sunar.
Selsil Ateş Mastiği silikon değildir. Mastikler de tıpkı silikonlar gibi yapıştırma işlemleri için kullanılırlar fakat arada önemli farklar bulunur. Silikonlar yalıtım işleri için kullanılabilirler, mastikler ise yalıtımda kullanılamazlar fakat silikonun aksine dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Bunun sebebi silikonun elastikiyet sahibi olmasıdır. Silikon uygulanıp kürleştikten sonra dahi bu elastikiyeti kaybetmez. Öte yandan mastiğin ise uygulama ve kurumadan sonra hacminde azalma ya da artma görünmezi sabit olarak kalır.
Selsil Ateş Mastiği sadece şöminelerde değil son yıllarda gittikçe popülerleşen ve pek çok evde yer alan dekoratif sobalar ve ocak üretiminde ve tamirlerinde de kullanılıyor. Kullanılacak düşük kaliteli bir materyal en ufak bir sızıntı girişinde büyük yangınlara, tehlikeye ve kayıplara sebep olabilir. Bu nedenle de Selsil Ateş Mastiği güvenliğin istendiği, ateşle ilgili her yapıda kullanılmalıdır.
Geleneksel derz ekipmanlarıyla birlikte uygulanır. Ambalajlarında uygulama yerlerinin kenarlarında birikme ya da sızıntı olmaz, temiz bir kullanım için özel olarak tasarlanmışlardır.
Su bazlı olan Selsil Ateş Mastiği su bazlı bir yapışkandır. Bu sızdırmazlık malzemesi kuruduktan sonra boyanabilir.
Selsil Ateş Mastiği dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ambalajında kullanıma hazır bir şekilde gelir, herhangi bir hazırlığa ya da karıştırmaya gerek yoktur. Tek komponentlidir. Lateks bazlı olan bu sızdırmazlık mastiği tek parça bir kütle halinde kürleşerek katılaşır. Böylece sadece ateşi değil havayı ya da sıvıları da sızdırmayan bür mühür haline gelmiş olur. Selsil Ateş Mastiği aynı zamanda ses konusunda da mükemmel bir yalıtım sağlar. Bu yalıtım maddesi sadece ateşi değil aynı zamanda duman, zehirli gazlar gibi yangın yan ürünlerini de engelleyici özelliklere sahiptir. En güçlü ateşleri dahi birkaç saat ara vermeden engelleyebilir. Yangın bittikten ve ateşler söndürüldükten sonra dahi duman ve zehirli gazların geçişini engelleyecektir.
Selsil Ateş Mastiği kürleşip kuruduktan sonra ateşle temasa geçince hacimce neredeyse 3 katına kadar genişleyebilir, uygulama esnasında bu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Yüksek derecede sarkma direnciyle tasarlanmış olan Selsil Ateş Mastiği neredeyse her yüzeye mükemmel bir yapışma performansı gösterecektir. Özellikle de inşaat ve yapı sektöründe kullanılan malzemelere olan yapışkanlığı çok iyidir. Derz gücü mükemmeldir, karıştırmadan direkt olarak geleneksel derz aletleriyle uygulama yapılabilir.
Selsil Ateş Mastiği dayanıklılığına rağmen sökülmek istendiği zaman da fazla uğraş istemeyecektir. Üzeri boyanabildiği gibi aşınan kısımları onarılabilir.
Selsil Ateş Mastiği 300 ml’lik ambalajlarda satılır, bir kolide toplam 12 tane ambalaj bulunur. Raf ömrü 12 aydır.