Auto – Sel

Araba ve diğer sürüş araçlarındaki tamir ve montaj işlemleri için özel bir yapıştırıcı kullanmak gerekir. Bu yapıştırıcının arabalarda kullanılan farklı çeşitlerde materyallerin hepsiyle de uyumlu olması öncelikli aranan özelliktir. Fakat bunun yanında otomobillerin çalıştığı zaman kimi materyallerinin ısısının oldukça yükseldiği de göz önüne alınmalıdır. Bu nedenle de otomobil tamir ve montajlarında kullanılacak olan yapıştırıcı yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olmalıdır.
Selfoam Dual Valve Pu Köpük
Hem manuel hem de tabancalı uygulama sağlayan özel tasarımlı bir valfe sahiptir. Bu valf sayesinde 360 derece uygulama yapılmasını sağlar. Tek komponentli olan bu pu köpük havadaki hem sayesinde kürleşir ve kuruduktan sonra kesilebilir, üzeri boyanabilir. Tahta, beton ve metal yüzeylere yapışabilir. Teflon, silikon ve polietilen hariç çoğu yüzeyde uygulamak için uygundur. Mükemmel bir ses ve ısı yalıtım sağlayan Dual Valve Pu Köpük kapı ve pencere kasalarının doğramalarına ve çatlak doldurmalar için idealdir.
DEVAMINI OKU...
Özellikle de motor kısımlarında kullanılacak olan yapıştırıcı hayati bir önem taşır. Yeterince güçlü olmayan ya da zaman geçtikçe aşınma özelliklerine sahip olan bir otomobil conta silikonu maddi ve manevi kayıplara dahi sebep olabilir. İşte bu nedenle de otomobil tamiri, yedek parça montajı gibi işlemlerde kullanılacak olan materyaller büyük bir özenle seçilmeli, piyasadaki en kaliteli marka tercih edilmelidir.
Selsil’in otomobil tamirlerinde kullanılması için özel olarak tasarlayıp ürettiği Selsil RTV Sıvı Conta piyasadaki en kaliteli contalarden biridir.
Profesyonel kullanım için üretilmiş olan bu sıvı contalama silikonunun uygulaması ise aksine oldukça kolaydır.
Çok hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Bu şekilde fazla vakit harcamanıza sebep olmaz, acele tamir işlerinin kolayca ve çabuk halledilmesini sağlar.
Düşük modüllüdür. Bu esnemesi için az kuvvete ihtiyaç olduğu anlamına gelir. Elastikiyeti yüksektir. Motorlar gibi hareketli parçaların olduğu yerlerde contalama işlemleri için bu özelliği onu ideal hale getirir.
Metal, tüp bir ambalaj içinde satılır. Uygulama yapılırken fazladan akma, bulaşma ya da sıçrama gibi sorunlara sebep olmaz. Bir tüp içinde 85 gram ürün bulunmaktadır. 48li koliler halinde satılır.
Çok yüksek ısılarda dahi çok iyi bir yapışma performansı gösterir. Böylece çalışan motorlarda da uygulama yapılabilecektir. Aynı zamanda da yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Uygulanmış olduğu motor ne kadar ısınırsa ısınsın Selsil Sıvı Conta dayanıklılığını koruyacaktır. Kuruduktan sonra dahi esnekliğini ve elastikiyetini koruyan bu sıvı conta üstün özellikleri nedeniyle araba tamiri alanında en çok tercih edilen markalardan biridir.