Selsil Adhesives Epoksi Şırıngalar

Selsil Adhesives kategorisi altında inşaat ve yapı işlerinde olduğu kadar kişisel hobilerinizde ve eşyalarda kullanılabilecek endüstriyel güçte farklı yapıştırıcılar bulabilirsiniz. Son derece hızlı sertleşen ve kusursuz bir yapıştırma gücü bulunan Selsil Epoksi Şırıngalar birbirinden farklı yüzeylere yapışabilir.
Epoksi şırıngalariki bileşenden oluşur. Ambalajı olan şırıngada iki ayrı bölüm vardır ve bu bileşenler birbirinden ayrı tutulur. Uygulama esnasında iki ayrı bileşenden eşit miktarda yüzeye enjekte edilir. Bir araya gelen bileşenler tepkimeye girerler, aralarında hızla oluşan kovalent bağlar mükemmel bir yapışkanlık ve kusursuz bir sertlik sağlar. Bu işlem çok kısa sürer fakat yine de en az 2 saat bir bekleme önerilir.
Farklı amaçlar ve uygulanacak farklı yüzeyler için özel olarak üretilen Selsil Epoksi Şırıngalar’ın modelleri aşağıdaki gibidir:
X-SEAL GENEL AMAÇLI SİLİKON
Genel yapıştırma için üretilmiş bir silikondur. X-Seal Asetoksi Silikon tek bileşenlidir. Havadaki nemle kürleşir, asetoksi bazlı bir silikondur.
Kolay bir uygulama sunar. Oldukça dayanıklıdır. X-Seal Genel Amaçlı Silikon güneşin zararlı ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır, yüksek ısılarda zarar görmez. Kuruduktan ve uzun zaman geçtikten sonra dahi güneşte kalmış olsa da rengini muhafaza edecektir.Kürleştikten ve kuruduktan sonra küflenmeye karşı dayanıklıdır. Bu nedenle de nemli ve ılık ortamlarda da kullanmak için idealdir. Özellikle de gözeneksiz ve pürüzsüz yüzeylerde kusursuz bir yapışma performansı gösterecektir.
X-Seal Genel Amaçlı Asetoksi Silikon 280 gramlık ambalajların içinde bulunur, satışları 25li koliler içinde yapılır. Beyaz, şeffaf, siyah, gri, kahverengi ve bej gibi renkleri bulunur.
Genel yapıştırma uygulamalarında kullanılır. Banyo, mutfak ve sıhhi uygulamaların yanında alüminyum yüzeylerde, cam ve sırlı seramik üzerinde kullanılabilir. Raf ömrü 12 aydır.
SELSİL EPOKSİ YAPIŞTIRICI 5 DAKİKA
Selsil 5 Dakika Epoksi Yapıştırcı son derece kolay bir uygulama sağlayan şırınga ambalajı içinde satılır. İki komponentlidir, uygulamadan sonra hızlıca kurur ve sertleşir. Uygulanabileceği yüzeyler arasında alüminyum, cam, porselen, seramik ve benzeri materyaller bulunur, bu yüzeyler arasında iyi bir yapışma performansı gösterir. Suya dayanıklıdır. Deniz araçlarında, otomobil tamirlerinde ve karavanlarda kullanılması tavsiye edilir.
Metal mobilyaların tamirinde kullanılabilir. Su borularının onarımında yapıştırmak için özellikle tercih edilir, suya dayanıklılığı tercih sebeplerinin başında gelecektir. Metal yüzeylerin yapıştırılmasında da eşit derece iyi bir performans gösterecektir. Polietilen ve teflon yüzeylerde kullanılması ise tavsiye edilmez.
28 gramlık ambalajlarda satılır. Bir kolide toplamda 12 şırınga vardır.
SELSİL SUYA DAYANIKLI YAPIŞTIRICI 30 DAKİKA
2 bileşenli, hızlı kuruyan ve iyi bir yapışkanlık sağlayan bir yapıştırıcıdır. Özellikle suya ve neme sık temas eden yüzeylerde kullanılması hesaplanarak tasarlanmıştır. Hızlı sertleşir ve 30 dakika içinde tamamen kurur. 2 bileşeni eşit dağılacaktır. Seramik, ahşağ, cam, deri, kauçuk ve fiber cam gibi yüzeylere kusursuz bir şekilde yapışır. Polietilen ve teflon yüzeylerde kullanılması tavsiye edilmez. Suya dayanıklı olduğu için deniz araçlarında ve su borularının tamirinde kullanılması, sık yağış alan dış mekanlardaki materyallerin üzerine uygulanması doğru olacaktır.
Uygulamadan sonra 2 saat boyunca dokunulmamalıdır.
SELSİL EPOXY STELL METAL YAPIŞTIRICI 5 DAKİKA
Bu yapıştırıcı metal yüzeyleri yapıştırmak için özellikle tasarlanmıştır. Her türlü metay yüzey üzerine çok güçlü bir yapışma performansı gösterecektir. Bunlar arasında alüminyum, çelik, döküm demir, bakır ve pirinç gibi elementler ve alaşımlar yer almaktadır. Metal mobilyaların kurulumunda ve tamiratında kullanılması özellikle tavsiye edilir.
Kullanılabileceği alanlarda sadece inşaat işleri ve mobilya kurulumu ve tamirleri yer almaz. Ekipman ve makinelerin yapımında ve tamirinde de kullanılabilir. Metal alet ve edevatlarda oluşan çatlak ve kırıklarda yapışkan ya da dolgu görevi görebilir. Pompa ve gövdelerin tamirinde çok işe yarayacaktır.
28 gramlık ambalajlarda satışa sunulan Selsil Epoxy Steel Metal Yapıştırıcı 5 Dakika’dan 12li koliler halinde sipariş verilebilir.
SELSİL PLASTIC WELDING YAPIŞTIRICI - MMA
İki komponentli olan ve şırınga ambalajında satılan bu yapıştırıcı sert plastik yüzeylerde kullanılmak için özel olarak tasarlanmıştır. Genel amaçlı bir yapıştırıcıdır. Metilmetalakrilat esaslıdır. Son derece kolay bir şekilde uygulanır. Uygulamadan sonra kısa bir süre içinde kuruyacak ve sertleşecektir. Kuruduktan sonra ise mükemmel bir yapışkanlık sağlamış olacaktır. Suya ve başka etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır.
Seramik, ahşap, çoğu sert plastik, porselen fayanslar, fiber cam, beton ve taş üzerine gönül rahatlığıyla uygulanabilir. PE ve PP yüzeylerde kullanılması tavsiye edilmez.
Selsil Plastic Welding Yapıştırıcı 28 gramlık ambalajlar içinde satılır. Siparişler 12li kutular halinde verilebilir.