Selsil Hibrit Yapıştırıcılar

Selsil Hibrit Yapıştırıcılar silikonların ve poliüretan mastiklerin özelliklerini bir arada taşıyan malzemelerdir. Hem yapıştırıcı hem de dolgu malzemesi olarak kullanılabilirler. Kullanım alanları ikisinin de toplamı olduğu için çok daha fazladır. Yüksek performans gösterecek şekilde üretilmişlerdir. Raf ömürleri ürüne göre değişiklik göstermektedir.
Selfoam Dual Valve Pu Köpük
Hem manuel hem de tabancalı uygulama sağlayan özel tasarımlı bir valfe sahiptir. Bu valf sayesinde 360 derece uygulama yapılmasını sağlar. Tek komponentli olan bu pu köpük havadaki hem sayesinde kürleşir ve kuruduktan sonra kesilebilir, üzeri boyanabilir. Tahta, beton ve metal yüzeylere yapışabilir. Teflon, silikon ve polietilen hariç çoğu yüzeyde uygulamak için uygundur. Mükemmel bir ses ve ısı yalıtım sağlayan Dual Valve Pu Köpük kapı ve pencere kasalarının doğramalarına ve çatlak doldurmalar için idealdir.
SELSİL HİBRİT 50 YAPIŞTIRICI
Tek bileşenli ve havadaki nem ile kürleşen bir hibrit yapıştırıcıdır. Çevreye duyarlı kimseler tarafından tercih edilir, solvent ve izosiyant içermez. Uygulama yapılırken havaya VOC salınımı görülmez. Yıllara karşı dayanıklıdır, sararma yapmaz, aşınmaz, yapışkanlığı ya da elastikiyeti azalmaz.
Uygulaması kolaydır. Hava durumundan etkilenmez, sıcak ya da soğuk havalarda dış mekanda uygulama yapabilirsiniz. Kuruduktan sonra sert hava şartlarından ya da yağışlardan etkilenmeyecektir. Su geçirmez bir şekilde tasarlanmıştır. Sızdırmazlık için kullanılabilir.
Kürleştikten sonra hacim kaybı görülmeyeceği için dolgu için idealdir. Pencere ve kapı çerçevelerine, birleşim yerlerine uygulanabilir. Her türlü inşaat malzemesi üzerine sorunsuz yapışacaktır. Estetik bir görünüm için kuruduktan sonra boyanabilir.
Uygulama yüzeyi temiz ve kuru olduğu sürece sorunsuz bir şekilde metal, alüminyum, cam, plastik, ahşap ve beton üzerine yapışabilir. İnşaat sektöründe hem iç mekanlarda elastik bir yapıştırıcı hem de dış mekanlarda sabit hacimli dolgu maddesi olarak kullanılabilir.
Uygulama alanları arasında tavsiye edilenlerin en başında ahşap ve metallerin birleşim yerlerinde yapıştırıcı olarak kullanmak bulunuyor. Dış cephelerde montaj ve yalıtım için ve bina cephe kaplamalarında uygulama yapılabilir. Çatı için su geçirmez iyi bir dolgu maddesi olarak da idealdir. Raf ömrü 9 aydır.
SELSİL ÇATI SIZDIRMALIK MASTİĞİ
Çatı yapımı için özel üretilmiş olan bu hibrit yapıştırıcı çatı onarımlarında da kiremitler arası yapışkanlık ve dolgu için kullanılabilir. Bunun yanında havalandırma boruları, su depoları ve silolar, bütün bunların ek yerlerinde de tercih edilmelidir. İnşaat sektöründe kullanılan her yüzeye mükemmel bir şekilder yapışacaktır. Çevre dostudur, güneşe, sıcaklığa ve soğuğa, yağışlara karşı dayanıklıdır. Beyaz, siyah ve gri renklerde satılır, kuruduktan sonra boyanabilir. Raf ömrü 12 aydır.
SELSİL ULTRA TACK HIZLI YAPIŞTIRICI
Ağır cisimlerin yapıştırılması için özellikle üretilmiş bir hibrit yapıştırıcı olan Ultra Tack Hızlı Yapıştırıcı çok hızlı bir şekilde kuruma sağlayacaktır. Yüksek bir ön yapışma performansı sunar. Nemli ve ıslak ortamlarda kullanılabilir, yapışkanlığında azalma olmayacaktır. Sızdırmazlık için de kullanılabilir. Uygulandığı yüzeyde aşınma ya da renk kaybına sebep olmaz. Uygulama esnasında kokuya sebep olmaz, yağ lekesi bırakmaz. Kuruduktan sonra su bazlı olanlar dahil olmak üzere her türlü boya ile boyanabilir.
SELSİL ULTRA CLEAR HIZLI YAPIŞTIRICI
Yüzde yüz şeffaf bir yapıştırıcıdır, estetik bir görünüm için üzeri kapatılmaması gereken yüzeylerde kullanılması tavsiye edilir. Nemli ve ıslak yüzeylere uygulanabilir. Kuruduktan sonra su geçirmeyecektir. Kürleşme ertesi elastikiyetini kaybetmez. Kokusuzdur. Uygulama sonrası yüzeyde yağ lekesi bırakmayacaktır, uygulandığı yüzyede aşınmaya sebep olmaz. Çevreye duyarlıdır, solvent içermez.
SELSİL ULTRA FLEX HIZLI YAPIŞTIRICI
Klasik hibrit yapıştırıcılara nazaran çok daha yüksek bir esnekliğe ve elastikiyete sahiptir. Derz dolguları yapmak ve yapıştırıcı olarak kullanmak için ideal olacaktır. Kuruduktan sonra elastikiyetini kaybetmez. İnşaat sektöründe kullanılan her türlü materyale ve her yüzeye uygulanabilir, iyi bir yapışkanlık gösterecektir. İç ve dış mekanda kullanılabilir. Dış mekanda karşılaşabileceği sert hava şartlarına, yüksek sıcaklıklara ve soğuğa, yağışlara karşı dayanıklıdır.
Hijyenik olması gereken alanlarda özellikle tercih edilir, solvent içermez. Beyaz, gri, açık gri, siyah ve kahverengi gibi tonlarda satışa sunulur.