Selsil Mastik

Selsil’in mastikleri hava ve suya karşı sızdırmazlık ve dolgu olarak kullanmak için ideal malzemelerdir. Poliüretandan yapılmış olan bu yapışkanların farklı kullanım alanları için özel olarak tasarlanmış ürünleri bulunmaktadır. Uygun sıcaklık altında muhafaza edildikleri sürece raf ömürleri 12 ay civarındadır. Selsil Mastik ürünleri ve özellikleri aşağıdaki gibi sıralanırlar.
Selfoam Dual Valve Pu Köpük
Hem manuel hem de tabancalı uygulama sağlayan özel tasarımlı bir valfe sahiptir. Bu valf sayesinde 360 derece uygulama yapılmasını sağlar. Tek komponentli olan bu pu köpük havadaki hem sayesinde kürleşir ve kuruduktan sonra kesilebilir, üzeri boyanabilir. Tahta, beton ve metal yüzeylere yapışabilir. Teflon, silikon ve polietilen hariç çoğu yüzeyde uygulamak için uygundur. Mükemmel bir ses ve ısı yalıtım sağlayan Dual Valve Pu Köpük kapı ve pencere kasalarının doğramalarına ve çatlak doldurmalar için idealdir.
PU 25
Tek bileşenden oluşan Selsil PU 25 uygulamasından sonra havadaki neme temas ederek kürleşecektir. Sızdırmazlık malzemesi olarak kullanılır. Ek ve bağlantı yerlerine uygulandığı zaman hava ve sıvıların geçişini engelleyecektir.
Kolay bir uygulama sunar, tabanca ambalajıyla sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Tiksotropiktir. Uygulanıp da kürleştikten sonra yüzeyi boyanabilir. Kuruduktan sonra hacmi sabit kalacaktır, genişlemez ya da sıkılaşmaz. Dış mekanlarda kullanmak için idealdir. Sert hava şartlarına, suya ve yağışa karşı dayanıklıdır. Kolay kolay aşınmaz. Uygulamadan sonra çok uzun süre boyunca elastikiyetini koruyacaktır. Siyah, beyaz ve gri renk seçenekleri ve farklı boyları satılır.
Selsil PU 25 Mastik’in kullanım yüzeyleri oldukça çeşitlidir. Pek çok farklı inşaat malzemesi üzerine yapışkanlık gösterir. Bunların arasında çimento ve çimentodan üretilen her türlü malzeme, tuğla, kiremit, cam, sac, boyalı sac ve plastik de bulunur. İnşaat sektöründeki pek çok alanda dolgu işlemleri için kullanılabilir. Özellikle de çatılarda kiremit döşeme ve pencere ve kapılardaki PVC montajlarında tercih edilir. Özellikle de yağmur suyu boruları gibi su sızdırmaması gereken parçalarda birleşme yerlerinde kesinlikle kullanılmalıdır.
PU 40
Selsil PU 40 Mastik tek komponentli ve havadaki nem ile kürleşen bir izolasyon maddesidir. İnşaat sektöründe kullanılan her türlü yüzeye kusursuz bir yapışma sağlayan Selsil PU 40 Mastik kuruduktan sonra hava ve su sızdırmaz. Özellikle de su ve yağışlar ile direkt temasta bulunan yapılarda kullanılması tavsiye edilir.
PU 50
Tek komponentli poliüretan mastik PU50 inşaat sektöründe karşınıza çıkabilecek, özellikle de dış mekanlardaki dolgu işlemleri için idealdir. Tabanca ambalajı kolay ve pratik bir uygulama sağlar. Havadaki nem ile kürleşir, kürleşme tamamlandıktan sonra kesilebilir. Siyah, beyaz ve gri renklerinde satılır fakat kuruma ertesi boyanabilir, kesilip şekil verilebilir. Rüzgara ve sert yağışlara, yüksek ve düşük sıcaklıklara karşı dayanıklıdır, bu nedenle de dış mekanda kullanmak için idealdir.
Kuruduktan sonra elastikiyetini koruyan bu poliüretan yapışkan yapı işlerinde kullanılan hemen hemen her malzeme üzerinde yapışkanlık gösterir, çatlakları ve boşlukları sabit kalması gereken kısımlarda kusursuz bir şekilde doldurur. Kuruduktan sonra hacim kaybı ya da genleşme yaşanmaz.
PU 50 aynı zamanda otomotiv sektöründe de sıklıkla tercih edilen bir poliüretan mastiktir. Yedek parçaların uygulanmasında kullanılması kesinlikle tavsiye edilir. Sızdırmazlık için de ideal materyaldir. Bağlantı yerlerinde su ve hava için sızdırmazlık, basit yapıştırma işlemleri ve araç onarımında ideal olacaktır.
PU 50 polüretan mastik araba tamirlerinde ve yapımında titreşimi azaltmak için de kullanılır. Otomotivde ses yalıtımı için kusursuz bir materyaldir. Metal ve cam gibi malzemelere iyi yapıştığı için araba tamirlerinde özellikle tercih edilecektir.
PU 60
Tek bileşenli bir poliüretan mastik olan PU 60 inşaat sektöründe kullanılan çoğu materyale son derece iyi bir şekilde yapışacaktır. Çatlaklar için dolgu, çatı yapım ve onarımda kiremitler arası dolgu ve yapışkan olarak kullanmak için idealdir. Zorlu hava şartlarına karşı dayanıklıdır.
İnşaat sektöründe olduğu kadar PU 60 aynı zamanda da otomotiv tamiri konusunda da sıklıkla tercih edilir. Metal ve cama uygulandığı zaman mükemmel bir yapışkanlık gösterir. Yedek parçaların uygulanmasında tavsiye edilir.