Klima Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Klima Temizleme Spreyi

Klima evde, arabada, işyerinde hayatımızın her alanında var olan ürünlerden biridir. Hava akımı yoluyla çalıştığı için filtrelerini de her zaman temizlemek gerekir. Eğer düzenli bir şekilde temizlenmezse içeriye temiz hava vermek yerine bakteri dolu bir hava dolaşımına sebep olur. Bu durumda da zamanla hastalıklara ve alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadır. Otomobil bakımının da en önemli noktaları arasında yer alan klima temizliği, hijyenik bir ortamda yolculuk yapmanızı sağlar. Vaktinizin çoğunu araç içerisinde geçiriyorsanız eğer bu göz ardı etmemeniz gereken bir durumdur. Çünkü klima ne kadar sık çalışırsa temizlik konusunda da o kadar sık ilgilenilmek ister. Temiz hava dolaşımı sağlayan bir klima sistemine sahip olmak istiyorsanız da Selsil otomobil klima temizleme spreyleri pratik kullanımları sayesinde bunu mümkün kılmaktadır.

Selsil otomobil klima temizleme spreyleri kolay ve pratik kullanım sunarak her zaman yüksek performans sağlar. Tek kullanımlık olan bu ürünler klima içerisine hoş bir koku bırakarak her zaman taze ve ferah bir ortam oluşmasında yardımcıdır. Kötü kokuların ve özellikle sigara gibi sinen kokuların yer edinmemesinde etkilidir. Aracınızın klima sistemini dezenfekte ederek antibakteriyel bir koruma sağlar. Klimanızı çalıştırdığınız zaman yaydığı hoş koku sayesinde de aracınız hiçbir zaman kötü kokulara maruz kalmamış gibi olur. Her zaman yapmanız gereken periyodik bakımları uyguladığınızda klima çalışma esnasında yer alan mikro organizmaların yayılmasını engeller. Bu sayede uzun ve sağlıklı yolcuklarınıza devam edebilirsiniz. Klimaya karşı alerjiniz varsa ve çok sık çalıştırmakta güçlük çekiyorsanız Selsil ürünleri sayesinde sizi rahatsız eden noktalardan en düşük seviyede kurtulabilirsiniz.

 

Klima İçerisindeki Tozlardan Kurtulun

Klima, içerideki ve dışarıdaki havayı değiştirdiği için birçok kir, sigara dumanı ve partikülleri filtresinde tutar. Zamanla bu tozlar yapışır ve temizleme esnasında çıkmayacak noktaya gelir. Filtre bölümü tozlarla kaplanmaya başladığında yeterli performansı gösteremez. Bu durum sıcak havalarda yetersiz serinlemeye, soğuk havalarda da üşümeye neden olmaktadır. Ayrıca temiz hava akımı gerçekleştiremeyeceği için de hastalığa kolay yakalanma evresinde ciddi anlamda vücudunuza zarar verir. Kirli havanın araç içerisinde dağılmasına neden olması aldığınız nefesin sizi hasta etmesinde başrolü oynar. Hava kalitesini düşüren bu etkenlerden kurtulmak için Selsil klima temizleyici sprey kullanabilirsiniz. Dezenfektan etkisi sayesinde uzun süreli temizlik sağlar ve hava kalitesini iyileştirir. Dilerseniz belirlediğiniz noktalara spreyi uygulayarak temizliğin ihtiyaç olduğu yerleri kir ve tozdan arındırabilirsiniz. Profesyonel temizlik sunan bu ürün sayesinde dikey noktalarda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Her mevsim kullanabileceğiniz Selsil klima temizleme spreyi ile temiz, güvenilir ve kaliteli bir hava soluyabilirsiniz. Baskın bir koku oluşturan sprey sayesinde kötü kokuların araç içerisine sinmesini önleyebilir ve keyifli yolculukların tadına varabilirsiniz.

 

selsil klima temizleme spreyi

 

Selsil Klima Temizleme Spreyi ile Aracınız Her Zaman Sapasağlam

Klima temizliğine gerekli önemi vermezseniz eğer zamanla sızdırma sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Sızdırma gerçekleşmesi de klimanıza ciddi anlamda zarar vererek daha yüksek masraflarla karşılaşmanıza sebep olur. Araç içerisinde fazla gürültü oluşması ve kompresör gürültüsü bunların başında gelmektedir. Selsil klima temizleme spreyi orijinal parçalarınızın daha uzun ömürlü ve verimli çalışmasına yardımcı olarak etkili bir koruma sağlar. Sağladığı dezenfekte sayesinde oluşabilecek hijyen problemlerinin önüne geçer. Sahip olduğu farklı boyutlar sayesinde kullanım amacınıza göre satın alabilir ve bagajınız her zaman yedek olarak bulundurabilirsiniz.

Temizleme aşamasında daha etkili sonuçlar almak için klima fırçalarından yardım alabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz fiziksel temizlik artıkların, kir ve tozların daha kolay ve tamamen çıkmasını sağlar. Otomobil klima sisteminize zarar vermeden temizliğinizi tamamlayabilir ve yaydığı hoş koku sayesinde tazeliğin tadına varabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği sayesinde alerjik fonksiyonlara yakalanma ihtimalinizi en aza düşürebilir, aileniz ve dostlarınızla beraber keyifli seyahatler yaşayabilirsiniz. Siz de Selsil klima temizle spreyi kullanarak aradığınız rahatlığa anında kavuşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Motor Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Diğer Bloglarımız

Ayakkabı Sektöründe Poliüretan Kullanımı

Ayakkabı Sektöründe Poliüretan Kullanımı

Ayakkabı sektöründe poliüretan taban kullanımı, son yıllarda giderek popüler hale gelmiştir. Poliüretan, ayakkabıların enseklik sağlamlığını artıran ve özellikleri ile taban ve iç taban gibi birçok alanda tercih edilen bir malzemedir. Ayakkabı üretiminde önemli bir...

Isı Yalıtımı Nedir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı Yalıtımı Nedir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı, binaların çatılarına, dışına veya garaj, depo gibi kullanılmayan bölmelere bakan duvarlara uygulanan bir malzeme veya işlemdir. Bu uygulama, yapıların içerisinde yaşanmayan mahalleleri, daireleri veya döşemeleri ayıran tesisat borularını da kapsar. Isı...

Ahşap Yapıştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Ahşap Yapıştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Ahşap yapıştırıcılar, mobilya yapımı, tamirat işleri ve marangozluk projeleri için vazgeçilmez araçlardır. Ahşap parçaları sağlam ve dayanıklı bir şekilde bir araya getirmek için güçlü bir yapıştırıcı seçmek önemlidir. Ancak piyasada birçok farklı çeşit bulunmaktadır...