Selsil Yapıştırıcılar

Selsil yapıştırıcılar yapı işlerinde olduğu kadar mobilya sektöründe, denizcilik ve tekne yapımında ve başka pek çok alanda kullanılmak için üretilirler. Her farklı işlem için ayı ve özel üretilmiş bir yapıştırıcı bulabilirsiniz. Değişik işlemler için uygun olarak farklı bazlara sahip olan yapıştırıcılar akrilik ya da poliüretan içerebilirler. Raf ömürleri 9-12 ay arasında değişkenlik gösterir.
Selfoam Dual Valve Pu Köpük
Hem manuel hem de tabancalı uygulama sağlayan özel tasarımlı bir valfe sahiptir. Bu valf sayesinde 360 derece uygulama yapılmasını sağlar. Tek komponentli olan bu pu köpük havadaki hem sayesinde kürleşir ve kuruduktan sonra kesilebilir, üzeri boyanabilir. Tahta, beton ve metal yüzeylere yapışabilir. Teflon, silikon ve polietilen hariç çoğu yüzeyde uygulamak için uygundur. Mükemmel bir ses ve ısı yalıtım sağlayan Dual Valve Pu Köpük kapı ve pencere kasalarının doğramalarına ve çatlak doldurmalar için idealdir.
SELSİL İNŞAAT MONTAJ YAPIŞTIRICISI
Yapı işlerindeki montajlarda kullanılan tek komponentli ve solvent bazlı, yüksek yapışma gücüne sahip bir yapıştırıcıdır. Boşluk doldurmak için de kullanılabilir. Hızlı bir şekilde kurur. Her yüzeye yapışabilir, gözenekli ya da gözeneksiz farketmez.
İç mekanlarda olduğu kadar dış cephede de kullanılabilir. Sıcağa ve soğuğa, sert hava şartlarına karşı dayanıklıdır, su geçirmez. PVC, ahşap ve süpürgeliklerin yapıştırılması için özellikle tavsiye edilir. Bağlantı yerlerinin yapışması için idealdir. Seramil, sentetik malzemeler ve süs taşlarının yapıştırılması için de uygundur. Beton, tuğla ve kiremit gibi inşaat malzemelerinde de yüksek yapışma özelliğini gösterecektir.
SELSİL ŞEFFAF DOLAP TOPLAMA
Tek komponentli, poliüretan esaslı ve havadaki nemle hızlı bir şekilde kürleşen bir yapıştırıcıdır. Yüksek bir yapışma gücüne sahiptir. Hızlı pres süresi 15-20 dakika arasıdır. Hızlı bir şekilde yüzeyü kurur. Çevreye duyarlıdır, solvent içermez, kuruduktan sonra hacminde azalma olmaz.
Suya dayanıklıdır, su dayanımı DIN EN 204’e göre D4 seviyesindedir. Gözenekli ve gözeneksiz çoğu yüzeye güçlü bir şekilde yapışır. Yapı ve tamirat işleri için uygundur. Ahşap, granit, poliüretan gibi yüzeyler için uygun, naylon ABS, PTFE için uygun değildir.
Uygulama öncesi yüzey temizlenip kurulanmalıdır, sonrasında 15-20 dakika arası pres yapılmalıdır.
SELSİL MONTAJ YAPIŞTIRICISI SIVI ÇİVİ
Tek komponentli, tabanca ile kolay uygulanan bir yapıştırıcısdır. Su geçirmez, kuruduktan sonra boyanabilir. Alçıpan panellerini tahtaya yapıştırmak için kullanılır. Panel ve seramikleri farklı yüzeylere sabitlemek için kullanılabilir.
SELSİL PANEL YAPIŞTIRICISI
Tek bileşenli, akrilik bir yapıştırıcıdır. Su bazlıdır ve solventsizdir. Temizliği kolayca yine su ile yapılabilir. İç ve dış mekanlarda kullanmak için uygundur, hava şartlarına ve yağışa karşı dayanıklıdır. Beyaz renktedir, kuruduktan sonra boyanabilir. Strafor ve ısı yalıtım plakalarını, ahşap panelleri yapıştırmak için kullanılabilir. Süpürgelikler, lambriler, akustik levhalar ve seramik fayanslar gibi pek çok yapı malzemesini sabitlemek için kullanabilirsiniz. Montaj ve tamir işleri için tercih edilmelidir.
SELFİX LAMİNE PARKE TUTKALI
Tek bileşenli, polivinyl bazlı bir yapıştırıcıdır. Solvent içermez, çevreye duyarlıdır. Lamine parkeler, masif parkeler, ahşap mobilya sektörü ve zemin kaplamalar için özel olarak hazırlanmıştır. Suyu tutar ve geçirmez. Kuruduktan sonra şeffaf bir renk alır. Üstün bir ıslak yapışma gücü vardır. Boşlukları muntzaman bir şekilde doldurur. Isı direnci yüksektir ve raf ömrü 6 aydır.
SELFİX DENİZ TUTKALI
Tek komponentli, havadaki nem ile kürleşen bir yapıştırıcıdır. Poliüreten bazlıdır, suya dayanıklıdır. Kolay uygulanır. Solvent içermez. Tekne yapım ve tamiratında tercih edilir.
SELFİX P12 PVC SERT YAPIŞTIRICI
Stabilize edilmiş sentetik reçinede ve solvent bazlı, tek bileşenli bir PVC yapıştırıcısıdır. Kolay bir uygulama sunacaktır. Kullanmadan önce malzemelerin iyice karıştırıldığından emin olunmalıdır. Su borusu, gaz, tarımsal sulama boruları, PVC’den yapılmış ısı borularının basınçlı ya da basınçsız ek yerlerinde kullanılabilir.
SELFİX MERMER VE GRANİT YAPIŞTIRICISI
Kolay uygulanan, poliester reçinesi esaslı sertleştirilebilen iki bileşenli bir yapıştırıcıdır. Yüksek sıcaklıklarda dahi çatlama oluşmaz. Solvent, asit ve alkali maddelere karşı dayanıklıdır. Mermer ve granit yapıştırılmasında kullanılır.
SÜPER İSKELET TUTKALI
Ahşap yapıştırıcısıdır, Güçlüdür ve hızlı kurur. Mobilya montajı için tavsiye edilir.