Selsil Silikon Çeşitleri

Selsil Silikon Çeşitleri

Silikon Dünya’nın en çok kullanılan yapıştırıcılarından biridir. Kolay kullanımı, çevreye zararlı olmaması ve çok yönlülüğü silikonu profesyonel ya da kişisel kullanım için en çok tercih edilen malzemelerden bir malzemedir.

Silikon tamir, onarım, yapıştırma ya da hava ve su geçişini önlemek için kullanılabilir. Selsil silikonları piyasadaki en beğenilen silikonlar arasında yer alır. Selsil’in silikonları farklı amaçlar ve farklı yüzeyler için özelleştirilmiştir. Bu sayede yapılacak işe en uygun olan materyali kullanmış olursunuz. Müşterilerin farklı gereklilikleri için tasarlanmış farklı silikon çeşitleri kafa karıştırıcı olabilir. Bu yazıda Selsil’in ürettiği silikon yapıştırıcıların özelliklerinden bahsedeceğiz, böylece kolayca karşılaştırma yaparak sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Selsil silikonların raf ömrü 12 aydır. Kullanımı, saklaması ve uygulaması kolay olan ambalajlarda satılırlar.

slikon çeşitleri

Selsil Genel Amaçlı Silikon

Silikonu farklı amaçlarla kullanacaksanız ve hepsi için ayrı bir silikon yapıştırıcı almak istemiyorsanız seçiminiz Selsil Genel Amaçlı Silikon olmalı. İç mekânlardaki yüzeylerde her türlü amaçla kullanmak için ideal bir malzemedir. Şırınga şeklinde bir ambalaj içinde satılır. Bu ambalaj hem muhafaza hem de uygulama için çok pratiktir. Gözeneksiz yüzeylerde iyi bir yapışma performansı gösterir. Cam, alüminyum ve sırlı seramik bu yüzeylerden bazılardır. Gözenekli ve pürüzlü yüzeylere de yapışabilir. Mutfak ve banyo yüzeylerinde tamirat ve yapı işlerinde tercih edilir. Ultraviyole ışınlara dayanıklıdır, bu yüzden cam kenarlarında kullanmak için iyi bir seçim olacaktır.

Selsil Genel Amaçlı Silikon küflenmeye karşı koruyucular içerir. Bu sayede de banyo, mutfak ve başka yüksek nem içeren mekânlarda kullanıma uygundur.

 

Selsil A Genel Amaçlı Silikon

Kolay uygulanabilir olan bu genel amaçlı silikon UV ışınlarına ve yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Cam kenarlarında tercih edilir. 280 ml’lik ambalajlarda satışa sunulurlar. Estetik bir görünüm arzulayanlar için beyaz ve şeffaf renklerinin yanında siyah, gri, kahverengi ve bej gibi tonlarını da seçebilirsiniz, benzer renkteki yüzeylerde bunları kullanabilirsiniz. Rengini güneş ışınlarına ve neme maruz kalsa da koruyacaktır. Gözeneksiz yüzeylerde kusursuz bir yapışma sağlar. Banyo ve mutfaklarda kullanılabilir.

 

Selsil Nötr Silikon

Alkolsil bazlı bir silikondur. Kuruduktan sonra bakteri ve mantar oluşumuna izin vermeyecek antifungal malzemelerden üretilmiştir. Pencere ve cam kenarları için uygundur. Cama, plastiğe, ahşaba ve PVC’ye iyi bir yapışma kuvvetiyle bağlanır. UV ışınları, ozon ve yüksek sıcaklıklardan etkilenmez, hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Metal, polikarbonat ve poliakrilat yüzeylere yapışabilir. Uygulaması son derece kolaydır. Nötr olduğu için uygulama önce primer kullanılması gerekmeyecektir. Özellikle de sadece cam, PVC ve pencere işlerinde kullanmak için bir silikon yapıştırıcı arıyorsanız seçiminiz mutlaka Selsil Nötr Silikon olmalı.

 

Selsil RTV Yüksek Isı Silikonu

Bu silikon yapıştırıcı adından da anlaşılabileceği gibi yüksek ısıya karşı dayanıklı bir madde ihtiyacı için üretilmiştir. Çok yüksek sıcaklıklarda dahi erimeden ve kimyasal değişime uğramadan aynı tutuş gücüyle kalabilen bu silikon Selsil’in genel amaçlı silikonlarından farklı bir şekilde üretilmiştir. Genel amaçlı silikonların aksine havayla temas ederek kurumaz, havadaki nem ile tepkimeye girerek kürleşir. Bir kere kürleştikten sonra neme, yüksek sıcaklığa ve hava koşullarına karşı uzun yıllar dayanıklı bir form alır. RTV Yüksek Isı Silikonu

Gözeneksiz yüzeylere iyi yapışır, alüminyum, cam ve sırlı seramik yüzeyler için idealdir. Yüksek sıcaklığa dayandığı için güneşin direkt olarak vurduğu pencereler ve alanlar, çalıştığı zaman ısınan motorların yer aldığı elektroniklerin üretimi ve tamiri için uygundur. 285 dereceye kadar dayanabildiği için endüstriyel mutfaklarda da tercih edilebilir.

 

 

Selsil PRO Silikon

Selsil Pro Silikon, Profesyonel kullanım için üretilmiştir. Çok yüksek bir yapışma gücüne sahiptir. Hem gözenekli hem de gözeneksiz yüzeylere yapışabilir. Farklı renk seçenekleri sunulur. Kullandığınız yüzeyin rengine uygun olarak beyaz, şeffaf, siyah, gri, kahverengi ya da bej tonları arasından tercih yapabilirsiniz. Metallere ve ahşap yüzeylere iyi bir şekilde yapışacaktır.

Havadaki nem ile kürleşir. Kürleşme süresini hızlandırmak için ortamdaki hava kuruysa uygulama yapmadan önce hafif nemli bir bezle silebilirsiniz. Tek bileşenlidir, solvent içermez. Asestoksi bazlıdır. Kişisel kullanım için tecrübeli değilseniz tavsiye edilmez, yapılan hatalar yüksek yapışkanlık gücü yüzünden zor düzeltilebilir.

 

Selsil Duşakabin Silikonu

Duşakabinlerin yapımında ve onarımında yapışkan olarak kullanılacak en ideal malzeme silikondur. Silikon hava ve su geçirmediği için duşakabin parçalarının birbirlerine yapıştırılmasında mutlaka tercih edilmelidir. Selsil duşakabin yapımında ve onarımında özellikle kullanılması için Selsil Duşakabin Silikonu’nu üretmiştir. Yüksek sıcaklıktaki suya dayanıklı olan bu silikon ne kadar çok neme maruz kalırsa kalsın kuruduktan sonra küflenmeyen materyallerden hazırlanmıştır, bu da duşakabinler için çok önemlidir. Elastikiyet sahibi bir silikondur. Böylece hareket halindeki raylı duşakabin kapıları kolayca açılıp kapanabilirler. Asetoksi bazlı bir silikondur, genel kullanım silikonunun aksine havayla değil havadaki nemle kürleşir. Cam ve metal gibi gözeneksiz ve pürüzsüz yüzeylere kusursuz bir yapışma performansı gösterir. Aynı şekilde sırlı seramiklerde de iyi yapışma görülür. Bunların hepsi de duşakabinler ve banyolarda en çok kullanılan malzemelerdir.

 

Selsil Duşakabin Silikonu 50 ml

Selsil duşakabin silikonuyla aynı özelliklere sahip fakat 50 mililitrelik daha küçük ambalajlarda satışa sunulan bir silikondur. Profesyonel kullanımdansa kişisel kullanım için üretilmiştir. Evdeki banyonuzda gerçekleşebilecek ufak tefek sorunları, eskiyen yapışkanları onarmanız için idealdir. Bir ya da iki kere kullanacağınız bir ürün için tam boy ürüne fazladan para vermenize sebep olmaz, ürün israfı meydana gelmez. Kullanımı ve uygulaması son derece kolaydır, detaylara dikkat edildiği sürece amatörler tarafından da kullanılabilir.

 

Selsil Ayna Silikonu

Tek bileşenli nötr bir silikondur. Bu silikon pürüzsüz ve gözeneksiz yüzeylere iyi bir yapışma performansı gösterir. Uygulama sırasında belirgin ve rahatsız eden bir koku yaymaz. Nötr olduğu için her yüzeyde kullanılabilir, uygulanma yapılmış metallerde aşınmaya sebep olmaz. Yüksek sıcaklığa, UV ışınlara ve ozona dayanıklıdır. Mantar ve küf oluşumuna karşı koruyucular içerir, nemden etkilenmez.

Selsil Ayna Silikonu gözenekli yüzeylerde de kullanılabilir. Sızdırmazlık konusunda yüksek performans gösterir. Cam kenarları için idealdir. Pencerelerde soğuk ve sıcak havanın içeri geçmesine izin vermez.

 

Selsil Dış Cephe Silikonu

Dış cephelerde kullanmaya özel tasarlanmış bir silikondur. Yüksek ve düşük hava sıcaklıklarına karşı dayanıklıdır. Dış mekânlarda maruz kalabileceği ultraviyole ışınlara, ozona ve yağış şartlarına karşı yıllar boyunca ilk günkü sağlamlığını korur, yapışma kuvvetinden kaybetmez. Mantar oluşumunu engeller. Gözenekli ve gözeneksiz yüzeylere yapışabilir. Uygulaması kolaydır.

 

Selsil Eko Silikon

Genel kullanım için üretilmiştir. Küflenme yapmaz. Olumsuz hava şartlarına, güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Banyo ve mutfak yüzeylerinde kullanılması tavsiye edilir. Gözeneksiz yüzeylere çok iyi yapışır. Cam, seramik ve metal yüzeylerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

İlgilinizi Çekebilir: Silikon Nasıl Çekilir?

Diğer Bloglarımız

Ayakkabı Sektöründe Poliüretan Kullanımı

Ayakkabı Sektöründe Poliüretan Kullanımı

Ayakkabı sektöründe poliüretan taban kullanımı, son yıllarda giderek popüler hale gelmiştir. Poliüretan, ayakkabıların enseklik sağlamlığını artıran ve özellikleri ile taban ve iç taban gibi birçok alanda tercih edilen bir malzemedir. Ayakkabı üretiminde önemli bir...

Isı Yalıtımı Nedir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı Yalıtımı Nedir? Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı, binaların çatılarına, dışına veya garaj, depo gibi kullanılmayan bölmelere bakan duvarlara uygulanan bir malzeme veya işlemdir. Bu uygulama, yapıların içerisinde yaşanmayan mahalleleri, daireleri veya döşemeleri ayıran tesisat borularını da kapsar. Isı...

Ahşap Yapıştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Ahşap Yapıştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Ahşap yapıştırıcılar, mobilya yapımı, tamirat işleri ve marangozluk projeleri için vazgeçilmez araçlardır. Ahşap parçaları sağlam ve dayanıklı bir şekilde bir araya getirmek için güçlü bir yapıştırıcı seçmek önemlidir. Ancak piyasada birçok farklı çeşit bulunmaktadır...